Reálné zemědělstvía vše kolem něj

Seznam ministrů zemědělství České republiky

Publikováno 24.05.2011 v 15:47 v kategorii Životopisy, přečteno: 527x

ministři
Seznam ministrů zemědělství České republiky

Seznam ministrů zemědělství České republiky představuje chronologický přehled osob, členů vlády České republiky, působících v tomto úřadu:

V rámci federace 

Pořadí ministr                 strana                                         funkční období od - do

 1. Josef Černý                KSČ                                   8. ledna 1969 – 11. února 1971
 2. Václav Svoboda        KSČ                                 11. února – 9. prosince 1971
 3. Josef Nágr                 KSČ                                   9. prosince 1971 – 4. listopadu 1976
 4. Miroslav Petřík           KSČ                                  4. listopadu 1976 – 18. června 1981
 5. Miroslav Toman         KSČ                                18. června 1981 – 20. června 1983
 6. Vladislav Třeška        KSČ                                20. června 1983 – 18. června 1986
 7. Ondřej Vaněk             KSČ                                18. června 1986 – 5. prosince 1989
 8. Jan Vodehnal                OF                                  5. prosince 1989 – 29. června 1990
 9. Bohumil Kubát              OF                                29. června 1990 – 2. července 1992
 10. Josef Lux           KDU-ČSL                                2. července – 31. prosince 1992

 V rámci nezávislé republiky


pořadí ministr                          strana                                                 funkční období od - do vláda

 1. Josef Lux                         KDU-ČSL               1. ledna 1993 – 17. července 1998 První vláda Václava Klause
                                                                                     Druhá vláda Václava Klause     Vláda Josefa Tošovského
 2. Jan Fencl                            ČSSD                22. července 1998 – 15. července 2002 Vláda Miloše Zemana
 3. Jaroslav Palas                   ČSSD                15. července 2002 – 25. dubna 2005 Vláda Vladimíra Špidly
Vláda Stanislava Grosse
 4. Petr Zgarba                        ČSSD                 25. dubna – 10. listopadu 2005 Vláda Jiřího Paroubka
 5. Jan Mládek                         ČSSD                 16. listopadu 2005 – 4. září 2006 Vláda Jiřího Paroubka
                                                                           nahradil Petra Zgarbu, který odstoupil po aféře na Pozemkovém fondu
 6. Milena Vicenová             nestranice                4. září 2006 – 9. ledna 2007 První vláda Mirka Topolánka
 7. Petr Gandalovič                   ODS                    9. ledna 2007 - 8. května 2009 Druhá vláda Mirka Topolánka

 8. Jakub Šebesta nestraník, navržen

                                                    ČSSD                 8. května 2009 - 13. července 2010 Vláda Jana Fischera

 9. Ivan Fuksa                              ODS                13. července 2010 – Vláda Petra Nečase