Reálné zemědělstvía vše kolem něj

Otakar Zachar

Publikováno 21.04.2015 v 19:12 v kategorii Životopisy, přečteno: 75x

Otakar Zachar

Ing. Otakar Zachar (16. březen 1870, Točník u Hořovic29. listopad 1921, Praha) byl český chemik. Vystudoval chemii v oboru pivovarnictví a sladovnictví naČeském vysokém učení technickém v Praze.


Život

Otec Otakara Zachara, Šebestián, byl druhým sládkem z rodu Zacharů v kročehlavském pivovaru. Za jeho spravování byl pivovar zmodernizován a dočkal se velkého rozmachu. Otakar převzal pivovar roku 1898 a v práci svého otce úspěšně pokračoval. Vynalezl pivo v prášku. Věnoval se také literární činnosti, byl redaktorem časopisů Kvas, Sládek a Český sládek. Přátelil se s četnými českými umělci, např. s malířem Mikolášem Alšem, se kterým se seznámil během studií. [1]Jako přílohu časopisu Sládek vydal roku 1909 antologii Čeňka Zíbrta s názvem Pivo v písních lidových a znárodnělých (v komisi knihkupectví O. Pyšvejce v Praze), v níž Zíbrt sebral "v celek popěvky, písně lidové, staré i nové, české, moravské, slezské a slovenské o pivu."[2]

Odkazy

Reference

  1. Skočit nahoru↑ http://www.tesarek.net/pivovar/ing_zachar.html
  2. Skočit nahoru↑ ZÍBRT, Čeněk. Pivo v písních lidových a znárodnělých. 1. vydání. vyd. Praha : Otakar Zachar, 1909. 420 s. S. 3.

Externí odkazy